Začátky
710
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-710,bridge-core-2.7.6,qode-music-2.1.1,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-26.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive
 

Aktivita Církve adventistů sedmého dne započala v malebném kraji Sedlčanska v roce 2007 příchodem dvou rodin. Jedna působila v Sedlčanech a druhá ve Štětkovicích. Toužily šířit poselství o naději na věčný život prostřednictvím osoby Ježíše Krista.

Slavnostní bohoslužbou byla 3. 10. 2009 otevřena nově postavená modlitebna ve Štětkovicích. Z aktivit v oblasti vznikla také skupina v Sedlčanech, která se zpočátku scházela v misionářské rodině. V roce 2010 zde byla od společnosti ČEZ zakoupena a zrekonstruována budova a od července 2011 začala být využívána pro potřeby sboru a skupiny Sedlčany. První akcí, která se konala v této budově, byla série přednáškového cyklu Světem Bible. Nyní budova funguje jako modlitebna, společenské centrum a základna pro práci adventistické humanitární organizace ADRA v tomto regionu.

Vedle Štětkovic se nachází Park Drama věků, který nabízím návštěvníkům 12 zastavení s úryvky z knihy Velký spor věků od autorky Ellen Gould White.

Park stejně jako další projekty vznikly díky osobě Ježíše Krista, který změnil srdce Radima Passera.

Sbor ve Štětkovicích navštívil např. Ted Wilson, v té době úřadující předseda Generální konference CASD a řada misionářů jako např. John Bradshaw, Ty Gibson.

10 let

na Sedlčansku

Sbor Štětkovice oficiálně vznikl 21. 1. 2010.