Začátky
Společenství věřících působící v malebném kraji Sedlčanska.
Adventisté, Sedlčany, CASD, Sbor, Radim Passer, sobota,
710
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-710,bridge-core-3.1.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
 

Aktivita Církve adventistů sedmého dne započala v malebném kraji Sedlčanska v roce 2007 příchodem dvou rodin. Jedna působila v Sedlčanech a druhá ve Štětkovicích. Toužily šířit poselství o naději na věčný život prostřednictvím osoby Ježíše Krista.

Slavnostní bohoslužbou byla 3. 10. 2009 otevřena nově postavená modlitebna ve Štětkovicích a 20. 1. 2010 byl oficiálně založen sbor. Z aktivit v oblasti vznikla také skupina v Sedlčanech, která se zpočátku scházela v misionářské rodině. V roce 2010 zde byla od společnosti ČEZ zakoupena a zrekonstruována budova a od července 2011 začala být využívána pro potřeby sboru a skupiny Sedlčany. První akcí, která se konala v této budově, byla série přednáškového cyklu Světem Bible. V současné době budova slouží pro potřeby Charitativního obchůdku a jako základna pro práci adventistické humanitární organizace ADRA v tomto regionu.

Na počátku roku 2020 se hlavní činnost sboru přesunula do nové modlitebny a společenského centra v Tyršově ulici. U příležitosti 10. výročí založení sboru Církve adventistů sedmého dne a u příležitosti otevření nové modlitebny se konala 25. 1. 2020 slavnostní bohoslužba v prostorách nově postavené modlitebny. Velkému zájmu se těšil den otevřených dveří, který se konal 24. 1. (více v Napsali o nás)

Vedle Štětkovic se nachází Park Drama věků, který nabízím návštěvníkům 12 zastavení s úryvky z knihy Velký spor věků od autorky Ellen Gould White.

Park stejně jako další projekty vznikly díky osobě Ježíše Krista, který změnil srdce Radima Passera.

Sbor ve Štětkovicích navštívil např. Ted Wilson, v té době úřadující předseda Generální konference CASD, řada misionářů jako např. John Bradshaw, Ty Gibson a malíř Nathan Greene.

Více jak 10 let

na Sedlčansku

Sbor Štětkovice oficiálně vznikl

21. 1. 2010.