Rozvoj CASD
Společenství věřících působící v malebném kraji Sedlčanska.
Adventisté, Sedlčany, CASD, Sbor, Radim Passer, sobota,
2250
page-template-default,page,page-id-2250,page-child,parent-pageid-2731,bridge-core-3.1.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.5.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
 

ROZVOJ CASD

Po svém vzniku v 19. století v USA začali adventisté aktivně šířit své poselství do různých částí světa.

V roce 1874 byl John Nevins Andrews vyslán jako první oficiální misionář adventistů sedmého dne do Evropy. Andrews pomohl založit ve Švýcarsku nakladatelství a adventistický časopis ve francouzštině Les Signes des Temps (1876).

Služba misionářů a dobrovolníků zahrnovala také zakládání škol, nemocnic a dalších sociálních zařízení. Církev adventistů propojuje své náboženské poselství s praktickou službou a podporou ve společnosti. Díky tomu dnes mají adventisté rozsáhlou síť nejen mnoha modliteben, ale i škol, zdravotnických zařízení a dalších institucí po celém světě.

Víte, že…? Představitelé církve adventistů doporučovali svým členům absolvovat zdravotnický kurz, aby se v případě války mohli stát zdravotníky a nemuseli zabíjet. V obou světových válkách tak šli mladí adventisté do nejprudších bitev beze zbraně, pouze se zdravotnickou brašnou. Nejznámějším z nich je Desmond Doss, který dostal nejvyšší americké vojenské vyznamenání (Medal of Honor) za záchranu života 75 vojáků. Jeho životní příběh ztvárnil Mel Gibson ve filmu Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016).

Další známou postavou je Franz Hasel, voják německé armády na východní frontě. Nakladatelství Jupos, „I kdyby jich tisíc padlo…“

Odkaz na knihu najdete zde: