Janáčkovo kvarteto v Sedlčanech
Společenství věřících působící v malebném kraji Sedlčanska.
Adventisté, Sedlčany, CASD, Sbor, Radim Passer, sobota,
2019
post-template-default,single,single-post,postid-2019,single-format-standard,bridge-core-3.1.8,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive
 

Janáčkovo kvarteto v Sedlčanech

Koncert Janáčkova kvarteta

S potěšením si dovolujeme informovat, že Sedlčany budou hostit Janáčkovo kvarteto. Koncert tohoto celosvětově známého smyčcového kvarteta se bude konat 11. prosince od 18.00 v modlitebně Církve adventistů s. d. v Tyršově ulici.

11. 12. 2023 od 18.00 hod.

Modlitebna Církve adventistů sedmého dne, Tyršova ulice, Sedlčany (vedle nemocnice)

Součástí programu je recitace duchovních textů.

Cena limitovaného počtu vstupenek v předprodeji: 500 Kč. Na místě 700 Kč.

Při zakoupení 4 vstupenek nebude čtvrtá účtována. Skupina 4 lidí tedy získá za cenu tří vstupenek čtyři.

Vstupenky můžete zakoupit každé pondělí a středu od 10 do 16 h v Charitativním obchůdku, Komenského nám. 70, Sedlčany.

Případně lze dojednat na: akce@adventistesedlcansko.cz

O Janáčkově kvartetu

První kvarteto s tímto názvem vzniklo roku 1934 v Brně z hráčů Rozhlasového orchestru a Zemského divadla.

Janáčkovo kvarteto prošlo za dobu své činnosti generační obměnou, kdy zakladatelé byli střídáni novou generací umělců, mnohdy to byli přímo jejich žáci. Změny v obsazení se téměř dovršily nástupem nynějšího primária Miloše Vacka, který úspěšně navázal na své předchůdce. V současnosti vystupuje Janáčkovo kvarteto ve složení: Miloš Vacek (1. housle), Richard Kružík (2. housle), Jan Řezníček (viola) a Břetislav Vybíral (violoncello).

Kvarteto pořádá ročně průměrně přes 50 vystoupení doma i v zahraničí. Vystupovalo v londýnské Wigmore Hall a bylo třikrát pozváno uspořádat koncert v Queen’s Hall ve skotském Edinburghu. Hostovalo ve francouzském Gijónu, v rakouském Linci nebo na Music Festival Korsholm ve Finsku. Každoročně prokazuje své mistrovství na zájezdech po Dálném východě. Doma vystupuje na Pražském jaru i na samostatných koncertech v pražském Rudolfinu.

Zdroj Wikipedie