Bůh, Bible a LGBTQ+
Společenství věřících působící v malebném kraji Sedlčanska.
Adventisté, Sedlčany, CASD, Sbor, Radim Passer, sobota,
1986
post-template-default,single,single-post,postid-1986,single-format-standard,bridge-core-3.1.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-30.4.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-7.3,vc_responsive
 

Bůh, Bible a LGBTQ+

Bible a LGBTQ+

Téma je nesmírně citlivé, protože se dotýká jednotlivých lidí, jejich životů. Jak na tuto i další citlivé otázky nahlíží Bible, o které jako křesťané věříme, že je Božím dopisem pro lidstvo? Co k této problematice říká skrze své Slovo samotný Bůh? Pokud vás otázka zajímá, nabízíme vám tato zamyšlení, která se oblasti věnují.

Dva díly zamyšlení pastora Pavla Smolky přinášejí ucelený pohled na otázku lidské sexuality a LGBTQ z pohledu Bible. Včetně pohledu na to, jaké sexuální vztahy jsou pro Pána Boha v pořádku, jaké ne, proč tomu tomu tak je. Druhý díl se věnuje konkrétním otázkám k této tematice. K dispozici jsou i v písemné formě pod videem.

Zamyšlení Radima Passera přináší jiný pohled. Jako křesťané považujeme rodinu za jeden z darů samotného Boha lidstvu.
Současné dění okolo LGBT proto není pouhým „děním“, nýbrž souvisí s duchovním bojem mezi Ježíšem Kristem a ďáblem.
Jakým způsobem a jak to souvisí s dalšími událostmi ve světě?

Zamyšlení Tomáše Chmela přináší ještě jiný pohled a tím je souvislost s biblickým proroctvím, jenž vyřkl Ježíš Kristus o době, která bude předcházet jeho slavnému návratu na tento svět. Řekl, že „bude jako za dnů Lotových“. Co to znamená a jakou souvislost můžeme vidět s dnešní dobou?

Foto: Shutterstock